Tvary madel

TVARY MADEL

 

 

Základní tvary

 

Madlo může být rovné (tvar "I") nebo zahnuté (například tvar "C"). Při výběru se nechte vést vlastním vkusem. Obě se hodí na většinu dveří.

 

madlo Tesero

 

Nerezový tubus bývá nejčastěji kruhového průřezu, který neprotiřečí jakémukoliv stylu dveří. Rovná madla kromě běžného kruhového průřezu nabízejí i čtvercový nebo dokonce obdélníkový průřez, který se hodí k modernímu zařízení s ostrými liniemi.

 

madlo Trento 45°madlo Metalia inox design

 

Madla z kategorie objektové se hodí na vchodové dveře s vyšší frekvencí pohybu osob (například vchody do bytovek, bank, administrativních budov), ale díky 10-leté záruce se často umísťují na vchody rodinných domů.

 

 

Kam se hodí designová madla

 

Kromě výše zmíněných existuje celý svět madel z pohledu designu. Vytrácí se tubusový tvar a na řadu přicházejí přímé moderní linie do novostaveb a rustikální tvary k historickým vchodům a vratům. Madla jsou v povrchových úpravách jako bronz, matný a lesklý chrom, zlatá mosaz apod.

 

madlo Metalia inox design
 
Tvary jsou někdy nepravidelné, což dodává dveřím velkou dávku elegance a výjimečnosti, zejména v interiérech moderních domácností. Jedinečné tvary zvířat (například delfín nebo panter), ale i konzervativnější historická madla vyniknou ve veřejných palácích a sálech určených pro reprezentativní účely a slavnostní příležitosti, kde je předpoklad vážených hostí.
 
madlo Metalia 0107madlo Metalia Bocian M1 PVD

 

 


Jakou délku madel vybrat

 

Madla zakončená přesahem nerezového tubusu na obě strany se doporučují zejména na vchodové nebo skleněné dveře, přičemž na vchody se používají větší délky až do 1-2 m. Menší délky zvolte v interiéru na skleněné, ale i dřevěné posuvné dveře nebo lítačky. Zde je řeč o madlech rovných tvarů.

 

madlo Metalia PH90

 

Na interiérové ​​dveře, ať už posuvné, otvíravé nebo skleněné volte kratší madla, které mohou být zakončeny bez přesahu (zakončené sloupky). Týká se to jak rovných tak i zahnutých madel délky přibližně do 30 až 70 cm.

 

madlo Metalia Milano